Zapowiedź powieści Latarnik 2.0: Nasza przyszłość została zhakowana
"" – Latarnik2.0
Podoba się?

środa, 4 października 2017

[Blade Runner, przyszłość mocno zhakowana]

Jeśli powieść Latarnik2.0 jest o hakowaniu przyszłości, to przyszłość w Blade Runnerze jest już mocno zhakowana, bo oto replikanci ukrywają się pośród ludzi.  Latarnik2.0 ma z Blade Runnerem tyle wspólnego co deszcz z upałem, albo łzy z ulewą. Kurz i pył Bukaresztu jest niczym cyberpunkowy brud, a deszcz i noc jest w Latarniku dniem i lejącym się z nieba żarem.
Bukareszt  jest idealnym miejscem do stworzenia klimatu cyberpunka.

Postanowiłem odświeżyć sobie wersję z 1982 roku przez premierą "Blade Runner 2049".

Znalezione obrazy dla zapytania bladerunner city
Blade Runner wizualnie na prawdę się nie zestarzał. Przypominam, że mamy rok 1982, nieco podkoloryzowany w wydaniu HD, ale na prawdę brudne efekty specjalne lat '80 przetrwały próbę czasu. Teraz wszystko jest takie sterylne... Mam nadzieję, że nowy Blade Runner będzie tak brudny jak pierwowzór, gdzie strach dotknąć powierzchnię telewizora, aby się nie ubrudzić.

Znalezione obrazy dla zapytania blade runner roof
Dach Ewy Anders z Latarnika2.0 jest czystszy niż ten z Blade Runnera

"Mknęli pustą ulicą przy olbrzymim betonowym budynku, na który nie zwracali uwagi i on także od lat nie obserwował już nikogo. Żółte, świetliste oczy pałacu Ceaușescu mrugały oślepione podglądając ich twarze w mroku nocy, jakby spoglądał z ukradka na nich zawstydzony, niedzisiejszy. Tymczasem Bukareszt tańczył i falował odbijając się w złocistej karoserii rozpędzonej taksówki niczym karuzela. Po szybach błyskały neonowe wzory migotając zalotnie, kusząc aż wreszcie zatopili się w ocean profanum całkowicie. A nocne powietrze było ciągle duszne i gorące. " - Latarnik2.0.

Blade Runner na projektorze

Latające pojazdy w 2019 roku nie spowszednieją, ale my mamy autonomiczne samochody, których nie było w wizji Blade Runnera.

Blade Runner widziany od drugiej strony - światło "latarni" z projektora

Jak bohater Blade Runnera, gdzie światło szpera zaglądając do prywatnych domów

Ogromne reklamy tłamszą miasto w Blade Runnerze
Znalezione obrazy dla zapytania blade runner HD zremasterowany
Blade Runner w akcji
Znalezione obrazy dla zapytania bladerunner espera
Esper - narzędzie pracy Blade Runnerów do analizy zdjęć

Podobny obraz
Światło jest ważnym elementem Blade Runnera. Wdziera się do prywatnych mieszkań i atakuje bohaterów ze wszystkich stron.
Znalezione obrazy dla zapytania blade runner VK
Zestaw do badania VK, który wykrywa replikantów, których przebywanie na Ziemi jest zakazane. Tak jest w filmowym roku 2019.... 
Znalezione obrazy dla zapytania recaptcha
W 2017 roku używamy testów CAPTCHA do wykrywania botów w sieci
Znalezione obrazy dla zapytania blade runner rain
Deszcz, noc i światła to stały element filmu Blade Runner. W powieści Latarnik2.0 lejący się z nieba upał pełni podobną funkcję jak cyberpunkowy deszcz

Pamiętacie zabawki JF Sebastiana?  W 2017 roku Robot-odkurzacz obija się o ściany zupełnie jak one.
Genialna muzyka Vangelis z Blade Runnera

Znalezione obrazy dla zapytania blade runner game
Polecam też technicznie niestety leciwą  już grę Blade Runner o niesamowitym klimacie i takich niespotykanych już cudach techniki jak 13 zakończeń na które pracujesz przez całą grę, a nie jak obecnie, że wybierasz sobie jedno z pasujących zakończeń na końcu gry.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=34
Znaleziony obraz
Film Blade Runner jest luźno inspirowany powieścią Philip K. Dicka "Czy androidy śnią o elektronicznych owcach". Fabułą obu dzieł się rozmija do tego stopnia, że można mówić o osobnych historiach, dlatego polecam także książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

[Polecane]

[Miejsce, gdzie do lasu chodzi się po litery]

Drewniany domek, jezioro, brak zasięgu i słowo, które miałem na końcu języka. Wybrałem się do lasu nie na grzyby, a po słowo [bo tam zasięg]...